Správný výběr pracího prášku vám ušetří peníze

 

Není značka jako značka, tak by se to nechalo definovat. Dokazují to i někteří výrobci potravin a drogerie, kteří stejné zboží prodávají v Čechách a v jiných východoevropských zemích v nižší kvalitě jako na západě. Potvrzují to i nezávislé testy, které jasně ukazují, že kvalita některých produktů je výrazně rozdílná. Tento stav kritizují už i europoslanci, kteří vyzvali Evropskou komisi, aby zasáhla. Je tedy zřejmé, že je výhodnější nakupovat zboží vyrobeno na západě, kde koupíte produkt kvalitnější a většinou i za menší peníze. 

Není tomu jinak ani u pracích prášků, je potřeba zvolit produkt, s odpovídající koncentrací aktivních látek, aby praní bylo efektivní. I na západě najdeme relativně levné prášky jako jako jsou značky Dali, Tandil, Vizir, Spee a další. Tyto prášky nejsou špatné, ale jedná se o ekonomickou variantu, výkon/cena. Tudíž lze konstatovat, že na mírně zašpiněné prádlo jsou dostačující. Pokud bychom měli hodně znečištěné prádlo, bylo by nutné použít odstraňovač skvrn. Je zde i možnost použít dražší, koncentrovanější prací prášek, který odstraní i silné znečištění.  

 

Pokud hledáte ověřené a  kvalitní značky, vybírejte z následujících značek.  Ariel Professional určený pro německý trh je velmi často používán v prádelnách jako profi prášek, další kvalitní prášek je Weisser Riese do České Republiky se dovážel na počátku 90 let minulého století, následně byl společností Henkel z distribuce v ČR stažen, jedná se o velmi účinný prášek s příjemnou vůní, nesmíme zapomenout ani značku Persil Professional, jde o sesterský produkt Weisser Riese, který je o něco koncentrovanější a v  neposlední řadě nesmíme zapomenout ani a produkty od společnosti Clovin, prací prášky Waschkönig se velmi slušně vyrovnají svojí kvalitou s TOP pracími prostředky od renovovaných výrobců za rozumnou cenu

Závěrem lze konstatovat, že je vždy nutné nejen koukat na cenu, ale i na produkt a jeho složení, protože i větší investice do pracího prostředku se vám může vyplatit, jednak tím, že spotřebujete méně pracího prostředku, ale můžete prát s menšími teplotami, tudíž zde máme úsporu i energie, můžeme vynechat z praní aviváže, protože po vyprání v kvalitním prášku prádlo příjemně voní a v neposlední řadě můžeme použít kratší programy, což se nám opět promítne v úspoře energie.