Používat či nepoužívat aviváž, tak by se nechal nazvat spor mezi lidmi. Vše má své pro i proti. Pro použití aviváže hovoří následující fakta. Při praní se vlákna textilu různě pohybují, mačkají a třepí, což způsobí, že usušené a vyprané prádlo je tvrdé na dotek a při nošení vzniká elektrostatický náboj. Látka se poté lepí na pokožku a přitahuje nečistoty. Použitím kvalitní aviváže (jako jsou značky Coccolno, Lenor, Softlan, Waschkonig) lze tyto nepříznivé vlivy odstranit. Oblečení ošetřené aviváží je měkčí, méně se mačká, snadněji žehlí, rychleji schne a díky slabému filmu, který aviváž vytvoří na jednotlivých vláknech méně špiní. Pokud perete funkční prádlo, tak aviváž nesmí být nikdy použita, protože u prodyšných textilií s funkční membránou a textilií z mikrovlákna dochází použitím aviváže ke snížení funkčnosti textilí.
Nesmíme ani zapomenout na to, že v dnešní době má mnoho lidí citlivou pokožku. Není proto vhodné použít klasickou aviváž, ale tzv. "Sensitive" aby bylo prádlo měkké a jemné na dotek. Mnoho značek nabízí v rámci svého portfolia aviváže "Sensitive". Díky jejich dermatologicky testovanému složení máte jistotu, že jsou vhodné i pro citlivou pokožku miminek, male děti, tak pro dospělé osoby s citlivou pokožkou, stejně jako pro alergiky.
Co je ještě důležité říci, je dávkování. Zde by jste se vždy měli řídit pokyny uvedenými na zadní straně etikety. Dávkování je poměrně snadné a k odměření správného množství jednoduše použijte uzávěr láhve, který nalijete přímo do zásobníku určeného pro aviváž. Pokud použijete příliš málo aviváže, nedosáhnete správný účinek, pokud naopak zvolíte příliš velké množství, může především u frotého prádla dojít ke snížení jeho savosti. Více aviváže neznamená více vůně a delší účinek, ba naopak.